0542 797 5198 - 0541 448 7098 | info@hasbiroltekstil.com

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

cevrepolitikasi


BİZ ÖNEMSİYORUZ YA SİZ?

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre bir yıl içerisinde bir birey ortalama olarak 500 adet plastik poşet kullanmaktadır ve böyle bir tüketim sonucunda bu plastiklerin çoğu geri dönüşüme iletilmeksizin doğaya bırakılmaktadır. Kendi yaşam alanımızın kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve ileride çok daha büyük çevresel sorunlara yol açacağı aşikar olan bu durum karşısında bütün insanlığın duyarlı olması şarttır.
Plastik poşetlerin, torbaların % 100′e yakını doğada çözünebilir yapıda değildir. Bu sebeple doğamızın bu zararlı maddeleri hazmetmesi ve bu maddelerin yok olması 500-1000 yıl gibi sürelerden sonra gerçekleşir. Bu süre içerisinde doğamızı paylaştığımız birçok bitkiye, hayvana ve hatta toprağa ve denizlere zarar verir. Plastik poşet ve torbaların içerisindeki kimyasal maddeler toprağa geçerek bizlerin gıda maddesi olarak kullandığımız ürünlere henüz tohum haldeyken sirayet eder.
Plastik maddeleri hayatından uzaklaştırma ve doğaya daha saygılı davranma gayretinde ve bilincinde olan bireyler olarak bizler de elimizden gelen hassasiyeti göstermeliyiz.
Doğaya bırakılan ve son derece zararlı bu plastik poşet ve torbaların yaşammızdan çıkartılması ve bunun yerine doğa dostu bez çanta ve torbaların üretilmesi ile ilgili faaliyetlerine başlamış olan Hasbirol Tekstil, bu alanda hızla gelişim göstererek, sektörünün öncü ve en büyük şirketlerinden biri haline gelmiştir. Kurumsal yapısını daima güçlendirerek ve alanındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek üretim birimlerine uygulayan şirketimiz, Türkiye genelinde ticaret hacmini yükseltmektedir.
Sosyal sorumluluğunun bilincinde olan ve doğaya duyarlı her şirketin ve her bireyin yanında olan Hasbirol Tekstil, plastik kullanımının en aza inmesi ve doğa dostu bez çanta ve torbaların kullanılması hususunda elinden gelen desteği esirgemeyecektir.